Kominiarz-BIAŁYSTOK Usługi Kominiarskie Siedlecki

↑ Strona Główna ↑
↑ Kominiarz-A. Siedlecki

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Profesjonalnie i solidnie

USŁUGI KOMINIARSKIE
Moimi klientami są :

Najczęściej wykonywane usługi

Przeprowadzanie okresowych kontroli przewodów kominowych w domach jednorodzinnych dla osób prywatnych gdy budynek jest ubezpieczony i firm w oparciu o art. 62 ustawy Prawo Budowlane z dnia 7.07.1994 r. (Dz. U. Nr 89 poz. 414 z późniejszymi zmianami)

 • MECHANICZNE USUWANIE SADZY SZKLISTEJ SMOLISTEJ, ( cena liczona za 1 metr bieżący komina)
 • kamerowanie przewodów i nagrywanie za pomocą kamery inspekcyjnej
 • wyrys podłączeń przewodów dla gazowni
 • odbiory nowo wybudowanych budynków
 • Udrożnienie przewodu kominowego
 • Badanie sprawności wentylacji grawitacyjnej
 • Specjalistyczne badanie (anemometrem)
 • Wykonanie wentylacji nawiewnej - nawiew typu Z
 • Modernizacja wylotów przewodów kominowych ponad dachem
 • Usprawnienie wentylacji grawitacyjne
 • Czyszczenie pieca CO i kominków
 • I inne

  Okapy i wentylacja grawitacyjna BEZPIECZEŃSTWO

  Okapy kuchenne w istotny sposób ułatwiają korzystanie z kuchni. Ich zadaniem jest usuwanie pary wodnej i zapachów znad kuchenki podczas gotowania. Rzadko jednak są stosowane poprawnie – czyli bez szkodliwego wpływu na działanie systemu wentylacji.Z reguły okapy są podłączane szczelnie do jedynej kratki wyciągowej znajdującej się w kuchni. W ten sposób blokuje się naturalny przepływ powietrza do kanału wywiewnego. Wentylacja przestaje więc działać. Powietrze jest usuwane jedynie w czasie gdy wyciąg jest włączony.W nowych domach najlepiej więc przewidzieć dwa niezależne kanały wywiewne – jeden do wentylacji naturalnej, drugi do podłączenia okapu. W przeciwnym wypadku można zastosować jedynie okap o obiegu zamkniętym (pochłaniacz).W wielu starych budynkach podłączanie okapów do kanałów wywiewnych jest zabronione,(Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 str 5229) ponieważ mieszkania są wyposażone w kanały zbiorcze – do jednego kanału są podłączone mieszkania na co drugiej kondygnacji. Gdy do takiego kanału zostanie podłączony okap, wtedy powietrze usuwane z jednego mieszkania będzie wtłaczane do pozostałych. W takim wypadku jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem są okapy o obiegu zamkniętym.

  Przy braku odpowiedniej wentylacji, następuje wzrost wilgoci w pomieszczeniach, a co za tym idzie rozwój grzybów i pleśni. Dużym zagrożeniem stają się wadliwe urządzenia gazowe, gdyż ulatniający się gaz, dwutlenek węgla, przy niecałkowitym spalaniu, może pozostawać w pomieszczeniach tworząc śmiertelne niebezpieczeństwo. Prawidłowe funkcjonowanie przewodów wentylacyjnych, a zwłaszcza ich odpowiednia drożność oraz ciąg, nie wykluczają możliwości występowania ciągu wstecznego, jest to częstą anomalią funkcjonowania przewodów kominowych w mieszkaniach wyposażonych w bardzo szczelną stolarką okienną. Warunkiem do prawidłowego funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej niezbędne jest zapewnienie dopływu świeżego powietrza z zewnątrz poprzez montowanie w ościeżnicy okien nawiewników lub rozszczelnienie okien (mikro-wentylacja).

 • Informacje:

  USŁUGI KOMINIARSKIE
  15-427 Białystok ul.Ciepła 8m1
  kom. 504552324
  e mail:kominiarz2205@o2.pl
  2019-07-21 Witaj:   2777
  Copyright © 2007 Andrzej Siedlecki